Aroma Terapi Masajı

Aromaterapi Masajı : Koklama ve deriden alınma yolu ile vücudu alınan esansiyel yağların terapötik etkilerinden faydalanarak çeşitli manipulasyonlarla uygulanan masajdır.

Özel yağlarla tüm vücuda uygulanan rahatlatıcı bir masajdır. Tüm sinir sistemini harekete geçirir ve rahatlatır, kasların tamamıyla gevşemesine yardımcı olur. Vücuttaki tüm kanı devir daim yapar. Aromaterapi seansı ile birlikte yüze uygulanan cilt maskeleri ise ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları %60 oranında önler. .

Bitkilerin öz, çiçek ve yapraklarından elde edilen bin bir çeşit saf uçucu yağ; stresten selülite, ağrılardan afrodizyak etkiye pek çok soruna çözüm vaat ediyor.

Kökeni 5.000 yıl öncesine dayanan aromaterapi, bitkisel öz yağların kimyasal yapısı ve enerjilerinden faydalanan; masaj, buğu, kompres, banyo gibi yöntemlerle uygulanan sağlık ve güzellik terapileri anlamına geliyor.

Özyağlarla (esansiyel yağlar) yapılan masaj, deri yüzeyini daha çok ısıtır ve yoğun kas, eklem ağrılarına ve zayıf dolaşım bozukluklarına çok faydalı olur. Aromatik özyağların keyifli kokusu, duygusal kaynaklı fiziksel sıkıntılar üzerinde de çok etkilidir. Özyağlarla nefes rahatlatılabilir, sakinleşme ve yavaşlama ile kişi kendini daha iyi hissedebilir. Aromaterapi, masajla maksimum iyileştirme özelliği sağlar.

Süre yaklaşık 60 Dakikadır.
Hemen Ara